Październik 21, 2018, 16:52:39

Autor Wątek: AZS Koszalin - sezon 2018/2019 + 50 lat klubu  (Przeczytany 60398 razy)

Trevi

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja +7/-9
Odp: AZS Koszalin - sezon 2018/2019 + 50 lat klubu
« Odpowiedź #1080 dnia: Październik 12, 2018, 07:57:47 »
1. My graliśmy w 8 graczami przecie 10 Stelmetu (licze grających powyżej 3min bo byłoby 9-12). Dlatego w 4 kw. siadła gra.
2. Dlaczego Walters grał tylko 2 min - skoro ich Center był kontuzjowany i można było szukać przewagi?
3. Jeżeli ma się słabych Polaków - można zrobić dobry wynik ale trzeba mieć BARDZO dobrych zagranicznych - my mamy średnich. (tak, tak.. kasa)
4. Dlaczego AZS staje się zawsze kolektywem JUŻ W TRAKCIE sezonu? Skoro wymieniono cały zespól to oczywiste, że dłużej trzeba ich zgrywać i zespół powinien być gotowy PRZED sezonem.
5. Dziwi tak długie zwlekanie ze zmianą ŁR - skoro każdy laik widział, że to nie ten poziom. AC zostaje ?
6. Pytanie do insiderów - kto ma najwyższy kontrakt w AZS - Surmacz? Brandon? Papić? ktoś inny?

Mastermind

• Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #1081 dnia: Październik 12, 2018, 07:59:26 »
Nikolić na następny mecz musi poszukać lepszej rotacji na obwodzie (Brandon - 34 min, Radulović - 33 min. przeciwko Starksowi - 23 i pół min, Koszarkowi - 21 min. przełożyło się na różnicę w intensywności gry).  Rozgrywającemu trzeba dać odpocząć w trakcie meczu.

A te obiecane minuty Zywerta w sezonie to kompletny farmazon.
Nie mam wiedzy, jakie były rozmowy pomiędzy klubem i Zywertem,  natomiast Wasiek użył zwrotu: wiem to na pewno.

Trevi, ty widzisz przewagi Waltersa nad Hrycaniukiem lub Savoviciem?  :o
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2018, 08:23:55 wysłana przez Mastermind »

Damian

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +13/-0
« Odpowiedź #1082 dnia: Październik 12, 2018, 08:29:47 »
Każdy zawodnik podpisywany jest z myślą o tym, aby grał. Każdy zawodnik musi wywalczyć na treningach/w sparingach/w meczach swoje minuty. To logiczne, więc na tym ucinam temat odnośnie obiecanych minut. Myślę, że Marek sam na nie sobie zapracuje. On i Alan to ambitni zawodnicy.

@Trevi - od żadnej z osób związanych z klubem nie otrzymasz odpowiedzi na temat wysokości kontraktów. Być może zawodnicy sami podzielą się tą informacją - to odnośnie pytania 6.

Na pytanie nr 5 odpowiem następująco: gdy kontrakt zostaje rozwiązany za porozumieniem Stron, każda ze Stron musi się na to zgodzić. Łukasz od dłuższego czasu wiedział, że chcemy się z nim rozstać, dlatego daliśmy czas jemu i agentowi na znalezienie nowego klubu. Kiedy go znalazł, usiedliśmy do stołu i rozwiązaliśmy umowę. Tak to działa.

Co do pozostałych pytań/zagadnień:

- wyglądamy fajnie jako drużyna;
- nie uważam, że mamy słabych Polaków;
- decyzja trenera (minuty Waltersa).
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2018, 08:33:14 wysłana przez Damian »
Damian Zydel, tel. 512 181 150, e-mail: damian.zydel@azs.koszalin.pl

air

• Ekspert
  • Reputacja +12/-6
« Odpowiedź #1083 dnia: Październik 12, 2018, 10:49:13 »
Nikolić na następny mecz musi poszukać lepszej rotacji na obwodzie (Brandon - 34 min, Radulović - 33 min. przeciwko Starksowi - 23 i pół min, Koszarkowi - 21 min. przełożyło się na różnicę w intensywności gry).  Rozgrywającemu trzeba dać odpocząć w trakcie meczu.
Optymalne wykorzystanie energii gracza to 25-30 minut. Jeśli gracz ciężko pracuje w ataku i obronie to każda minuta powyżej 30 minut to już słabnięcie. Nie dotyczy do Kucharka, który pracował tylko w ataku ;). A został okrzyknięty zgodnie jako ten, który po Dłoniaku ma wnieść nową jakość w obronie. Moim zdaniem wniósł nową jakość, ale w dół - jak na razie. Czekamy w następnych meczach na solidną obronę. Da się być skutecznym po obu stronach parkietu.
Dlatego trzeba dawać szanse Zywertowi, chociaż na zadanie obronne mógł wejść na 5 minut - do bronienia na całym rozgrywającego - przydałby się.
Tak samo Walters. Oprócz niefortunnego faulu nie widziałem, żeby popełnił jakieś rażące błędy. Przecież można mu tak samo dograć pod kosz jak do Tejicia i on to skończy punktami. Starał się chłopak robić zasłony, a w obronie nawet nie miał szansy się pokazać w grze 1na1. Jedyne co mnie zdziwiło to jego sposób poruszania się - wyglądał na zmęczonego. Może jest na innym etapie przygotowań i to dlatego.
I jeszcze jedno. Jakoś temat Grega Surmacza jest przemilczany, a to naprawdę świetny gracz. Wszyscy, którzy w niego wątpili powinni to odszczekać. Brawo Greg!
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2018, 10:51:07 wysłana przez air »

Trevi

• Reputacja +7/-9
« Odpowiedź #1084 dnia: Październik 12, 2018, 13:43:15 »
Trevi, ty widzisz przewagi Waltersa nad Hrycaniukiem lub Savoviciem?  :o
Tak, sądzę że trudniej byłoby takiemu Hrycaniukowi pokryć wchodzacego świeżo z ławki Waltersa niż zmęczonego Tejicia - Walters chyba też jest bardziej skoczny..

Z punktu widzenia kibica Zywert też wydaje się być bardziej przydatny w obronie od Jakóbczyka.

@Damian - dziękuję za odpowiedzi.
Jeśli chodzi o kontrakty nie pytałem o kwoty - tylko kto jest największym "obciążeniem" dla budżetu. Ogólnie, bez kwot. To też tajemnica?
Nie pisałem, że mamy słabych Polaków. Odnosiłem się do wypowiedzi przedmówcy.
No własnie - mało minut Waltersa od trenera - jaki powód? Choroba? Kontuzja? brak umiejętności? brak zgrania? faworyzowanie Tejicia?

Damian

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +13/-0
« Odpowiedź #1085 dnia: Październik 12, 2018, 14:26:20 »
@Trevi - oczywiście. Przecież od razu złośliwi będą pisać, że "największe obciążenie zagrało słaby mecz", jeśli tak by się stało. Nie jest nam to potrzebne  ;)

Mało minut Waltersa spowodowane było tym, iż w ostatnim czasie zaliczył delikatny dół formy. Jesteśmy po rozmowie. Mam nadzieję, że to się zmieni. 
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2018, 14:29:29 wysłana przez Damian »
Damian Zydel, tel. 512 181 150, e-mail: damian.zydel@azs.koszalin.pl

air

• Ekspert
  • Reputacja +12/-6
« Odpowiedź #1086 dnia: Październik 12, 2018, 17:14:57 »
Mało minut Waltersa spowodowane było tym, iż w ostatnim czasie zaliczył delikatny dół formy. Jesteśmy po rozmowie. Mam nadzieję, że to się zmieni. 
Może za dużo fastfoodów? Poruszał się jak ociężały, może go wzdęło  ;D. Ręce latały mu luźno, a nogi ledwo powłóczyły :)

karoll

• Ekspert
  • Reputacja +9/-34
« Odpowiedź #1087 dnia: Październik 12, 2018, 18:53:14 »
rozumiem dyplomacje Damiana, bo w końcu pracuje w klubie i nie może powiedzieć, że ten jest super a ten nic nie umie.  :D
Jednak widać to jak na dłoni obserwując mecz. Jeśli trener nie wpuszcza gracza (sprawnego i gotowego do gry) to chyba o czymś świadczy... i tu mamy poziom Zywerta i Czujkowskiego. Do tego toleruje kalectwo w grze Jakóbczyka a w meczu zagrał tragicznie to znaczy, że uważa, iż ci dwaj są jeszcze gorsi. :D
Teraz z drugiej strony...
Surmacz jest świetny, w porównaniu do poprzedniego okresu w AZS - niebo a ziemia, więc tu nie ma dyskusji.
Kucharek - dobrze w ataku, słabo w obronie. Ciekawe, czy to słabe będzie na stałe czy też jednorazowy "wybryk". ;)
Bochno - niedawno przyszedł, musi się rozegrać, wejść w rytm, oswoić ze wszystkim. Tu można mieć nadzieję, że będzie znacznie lepiej. Nie będę go oceniał surowo, bo to nie ta pora. :)
O trzech pozostałych pisałem powyżej... Jakóbczyk powiedzmy że coś tam umie, chociaż wg mnie nic nie pokazał w meczu. Pozostali dwaj nic nie umieją, skoro w tej mizerii grzali ławę. Ich ambicja niewiele pomoże, bo zanim wejdą na przyzwoity poziom minie pół sezonu... o ile wejdą. Jeśli nie będą grać po jakieś 10 lub więcej minut to nie wejdą. Nikolic da im te minuty?, Większość spotkań będzie pewnie na styku, po czym z braku sił PL polegniemy w końcówkach - to będzie oznaczało, że jednak bedą grali epizody... obniżając jakość gry zespołu jako całości.  :(
Nie uważasz, że mamy słabych PL. Ja uważam, że jest trzech w miarę lub lepiej a trzech słabych przez duże S. Ta lepsza trójka nie da rady przez cały mecz... i tu nieważne, że graliśmy ze Stelmetem. Nikt się nie położy.  ;)
Bez problemu pewnie pokonaliby AZS z poprzedniego sezonu - w momencie, gdy "stary" AZS kładł laskę na grę i grał swoją rewelacyjną padakę.
Przez brak rotacji straciliśmy szansę na walkę ze Stelmetem. Nie twierdzę, że byśmy wygrali ale powalczyli. Dlatego nie bardzo wiem, co Nikolic miał na myśli mówiąc, że "musi poważnie porozmawiać z kilkoma graczami". Przecie z sam ich zajechał orając w nich nieprzytomnie, a rotacja jest w jego gestii. To chyba  jedne z tych pretensji do garbatego, że ma proste dzieci... ;D
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2018, 02:27:26 wysłana przez karoll »

Mastermind

• Reputacja +6/-0
« Odpowiedź #1088 dnia: Październik 12, 2018, 22:06:56 »
Na pytanie nr 5 odpowiem następująco: gdy kontrakt zostaje rozwiązany za porozumieniem Stron, każda ze Stron musi się na to zgodzić. Łukasz od dłuższego czasu wiedział, że chcemy się z nim rozstać, dlatego daliśmy czas jemu i agentowi na znalezienie nowego klubu. Kiedy go znalazł, usiedliśmy do stołu i rozwiązaliśmy umowę. Tak to działa.

Łukasz Ratajczak ma grać w Księżaku Łowicz, beniaminku "pierwszej" ligi.

air

• Ekspert
  • Reputacja +12/-6
« Odpowiedź #1089 dnia: Październik 13, 2018, 14:35:56 »
Oprócz fatalnej obrony w pierwszej połowie reszta nie tak źle. Lowery ma pół godziny do przymierzenia za 3, nikt nie podbiega. Papić puszcza Sulimę bez walki i biegnie do ataku. Śnieg rzuca sobie gdzie chce i trafia.
Mam wrażenie, że gorzej dzisiaj szło w ataku, ale też może Pierniki grały obronę przygotowaną na AZS.
Podobno Nikolić jest niezadowolony z Zywerta, a jednocześnie namawia prezesa na kolejnego gracza obwodowego. Wiadomo, że w kasie pusto, czy zatem Zywert wróci do I ligi?
Ale ogólnie znów nie było wstydu z mocnym przeciwnikiem.

karoll

• Ekspert
  • Reputacja +9/-34
« Odpowiedź #1090 dnia: Październik 13, 2018, 17:24:07 »
Ale ogólnie znów nie było wstydu z mocnym przeciwnikiem.
I co z tego?
Gramy o brak wstydu czy o PO?
Ten mecz można było wygrać. Tak właśnie trzeba było zrobić, zamiast cudować i samicować w końcówce. :)

Trevi

• Reputacja +7/-9
« Odpowiedź #1091 dnia: Październik 13, 2018, 23:18:15 »
Zabrakło wam na nieszczęście euroligowca (średnia 1.3pkt) Tejicia który biedaczyna taki był świetny w obronie że spadł za 5 przewinień... Radulović popisał się dziurawymi łapami w kluczowej akcji.. a Papić naparza za 3 gdy az sie prosi by wejsc pod kosz przy 5 faulach Torunia..

Ale spoko karoll my sie nie znamy.. my czarne owce forum śmiemy nie wierzyć w Play-Offy.. a przecież na luzie 8-ka jest nasza.. ;)

O atmosferze na hali już wspomniano. Fajnie że chłopaki "z łuku" próbują ale czasy, że wychodziło się po meczu z piskiem uszu i zdardym gardłem od dopingu minęły z Kurnikiem bezpowrotnie. I nigdy bym nie pomyślał że będę tęsknił za tak wyśmiewanym Kurnikiem.. Bo teraz emocji coraz częściej tyle co na grzybach. Ludzi mimo sztucznego zagęszczania przykryciem trzech sektorów jak na lekarstwo. Jak to się dzieje, że inne miasta żyją koszykówką a u nas to wszystko usycha?
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2018, 08:27:39 wysłana przez Trevi »

karoll

• Ekspert
  • Reputacja +9/-34
« Odpowiedź #1092 dnia: Październik 14, 2018, 09:58:41 »
O atmosferze na hali już wspomniano. Fajnie że chłopaki "z łuku" próbują ale czasy, że wychodziło się po meczu z piskiem uszu i zdardym gardłem od dopingu minęły z Kurnikiem bezpowrotnie. I nigdy bym nie pomyślał że będę tęsknił za tak wyśmiewanym Kurnikiem.. Bo teraz emocji coraz częściej tyle co na grzybach. Ludzi mimo sztucznego zagęszczania przykryciem trzech sektorów jak na lekarstwo. Jak to się dzieje, że inne miasta żyją koszykówką a u nas to wszystko usycha?
Wynik, misiu, wynik... w ostateczności walka o każdy metr parkietu do końca. :)
Powiem, że ten mecz kibiców nie przysporzy. Niby walka, doszli ale spieprzyli końcówkę, która najbardziej wchodzi w pamięć. Już lepiej byłoby gdyby pędzili, pędzili... i nie dopędzili, bo jest nadzieja, że następnym razem się uda. A tutaj słyszałem komentarze po meczu, że oni tego koniecznie nie chcieli wygrać. Przyjdzie taki kibic na następny? Wątpliwe. :(
Aaaa, byłbym zapomniał... czy jakiś dzieciaczek chciałby kliknąć w mój minusik, bo jakoś tempo spadło... a chciałbym dobić do setki i dalej. Ciekaw jestem jaki zasięg ma ten licznik... zatnie się przy tysiącu czy pociągnie dalej? Śmiało, ja się nie obrażam nie będę szukał "sprawców", a dzieci powinny się bawić - to ich prawo. ;D
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2018, 10:04:50 wysłana przez karoll »

air

• Ekspert
  • Reputacja +12/-6
« Odpowiedź #1093 dnia: Październik 14, 2018, 10:37:47 »
Moim zdaniem te dwa mecze były zupełnie bez presji, bo patrząc realnie na przeciwnika nie było wymogu wygrania tych meczów. Prawdziwa presja będzie teraz, bo jeśli marzymy o play off to musimy wygrać kolejno z Gliwicami, Spójnią i Polpharmą.
A więc to będzie prawdziwy test drużyny, a nie mecze z czołówką tabeli. Dopiero tutaj Raduloviciovi będą się ręce trzęsły i nie złapie kluczowej piłki ;). Racja, że trochę nieprzemyślane były te decyzje w końcówce, ale kto liczył na zwycięstwo ze Stelmetem i Cukrem? A to, że w ogóle mówi się o szansie na zwycięstwo, to znaczy, że zespół coś potrafi.

Trevi

• Reputacja +7/-9
« Odpowiedź #1094 dnia: Październik 14, 2018, 13:04:03 »
Pytanie co jest gorsze.. łomot -30 punktami.. czy przegrana na własne życzenie..