Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Lipca 22, 2019, 02:14:39

Autor Wątek: AZS Koszalin - sezon 2018/2019 + 50 lat klubu  (Przeczytany 168164 razy)

karoll

• Ekspert
  • Reputacja +19/-42
AZS Koszalin - sezon 2018/2019 + 50 lat klubu
« dnia: Kwietnia 29, 2018, 23:49:32 »
Sezon 2017/2018 to już historia. Na tyle mało chlubna, że większość kibiców chciałaby o nim jak najszybciej zapomnieć. Na ten temat napisano już z wiele, włącznie z posumowaniem, dlatego nie będę na ten temat się rozpisywał. Jedno jest pewne - ten skład po zmianie trenera miał możliwości dużo lepszej gry niż prezentował. Był tylko jeden problem - drużynie rzadko chciało się grać na pełen gaz. Jednak pojedyncze mecze i zwycięstwa z najlepszymi drużynami pokazywały, że stać ich było na więcej niż 13 miejsce w tabeli na koniec rundy zasadniczej. Na PO chyba nie, bo skład był bardzo szczupły, praktycznie bez ławki... tak skonstruował zespół dobry znajomy prezesa Dariusz Szczubiał, bardziej zapamiętany przez nas jako podparcie dla bannera reklamowego przy ławce. Trener - kompletna porażka i to w każdym elemencie. >:(
Teraz nowy sezon... i nowe marzenia. Największe marzenie większości to zatrzymanie Nikolica. Trenera, który żyje tym, co robi i dał się poznać jako dobry fachowiec, chociaż możliwości miał ograniczone, bo zespół dostał w spadku po poprzedniku i mógł załatać tylko największe dziury. :)
Gracze - prezes twierdził, że będzie chciał zostawić trzon zespołu... pytanie tylko, co kryje się pod tym stwierdzeniem. Jeszke odszedł w trakcie sezonu, większości graczy kibice nie widzą w nowym zespole. W sumie warte rozważenia jest pozostawienie Dłoniaka, Młynarskiego i Kiwilszy (PL), oraz Marelji i Malesevica. Można jeszcze ewentualnie rozważać pozostawienie Leńczuka i Baldwina, ale moim zdaniem tylko i wyłącznie jako zmienników - na ławkę. Reszta graczy praktycznie do niczego się nie nadawała... :(
Jest tylko pytanie, kto tu będzie chciał wrócić z ww. graczy, bo prezes oznajmił, że rozmowy rozpocznie po sezonie. Widać wracamy do starego sposobu działania klubu - kończymy sezon, idziemy na urlopy a potem zaczniemy łapankę. Nie wróży to niczego dobrego, bo rynek graczy PL będzie mizerny, zwłaszcza przy ograniczonym budżecie klubu a PLK rozważa 2 opcje przepisów - utrzymanie obecnych czyli min 6 PL i dwu grających cały czas lub siedmiu bez obowiązku grania. Wynika z tego, że kontrakty tych zawodników nie będą niższe, bo jest tu deficyt a jeden gracz więcej czy mniej nie robi różnicy. Zawsze ten siódmy może grzać ławkę i podawać ręczniki. Natomiast piątka obcokrajowców nie uciągnie meczu i to wymusi konieczność posiadania graczy polskich reprezentujących ligowy poziom. ;)
W tej chwili w klubie panuje grobowa cisza, pojawiły się tylko newsy o przedłużeniu umów z dwoma małymi sponsorami, nic nie wiadomo o trenerze czy graczach. Ta cisza źle wróży i moim zdaniem, im dłużej będzie trwała tym gorzej to będzie wyglądało.
Teraz mamy sezon ogórkowy i pozostaje tylko czekać... i ewentualnie toczyć jakieś dyskusje i snuć domysły, bo klub raczej niewiele będzie się odzywał. :(
Zapraszam do dyskusji. :)
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2018, 17:21:22 wysłana przez Andy#09 »

steve

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja +7/-2
Odp: AZS Koszalin - sezon 2018/2019 + 50 lat klubu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 30, 2018, 08:22:36 »
Czytając na stronie głównej o tych dwóch sponsorach(czytaj o współpracy) zauważyłem rażące błędy. Kto to pisał ten tekst?. Nowa strona, a takie babole.!!!

karoll

• Ekspert
  • Reputacja +19/-42
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 30, 2018, 23:11:04 »
jak to kto... przestał pisać osobnik o nazwisku "Redakcja" a zaczął rzecznik prasowy klubu. O ile się nie mylę to jest nim Paweł Gawienowski.
Zwróciłeś mi uwagę na stronę... a jest ona nadal wyraźnie niedorobiona. Brakuje zakładki kontakt, nazwisk osób reprezentujących klub itp. Na starej to wszystko było... ;D
Lipa , panie, lipa... ;)

Krzysiek_9112

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja +2/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 01, 2018, 20:44:42 »
Cytat: @avlijas12
Dragan Nikolic extended contract with @azskoszalinsa for the season 2018/19. #plkpl

Kuba21

• Ekspert
  • Reputacja +11/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 01, 2018, 21:31:00 »
Oficjalna potwierdza: http://www.azs.koszalin.pl/aktualnosci/n/4078/nikolic-zostaje.html
Sarić w takim razie raczej też zostanie przedłużony.
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2018, 21:37:02 wysłana przez Kuba21 »
Przyjezdny

Skubi#33

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja +10/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 01, 2018, 21:40:04 »
http://www.azs.koszalin.pl/aktualnosci/n/4078/nikolic-zostaje.html

Jest oficjalna wiadomość, nareszcie TRENER podpisany a nie imitacja od początku sezonu i to szybko rozmowy przebiegły ;)
Rozmowy będą prowadzone z paroma zawodnikami z obecnej drużyny a Sarić to kwestia chwili by został w drużynie. Tyle zdołałem sie dowiedzieć.

Arturo

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 01, 2018, 23:02:39 »
To chyba najlepsza wiadomość odnośnie klubu od kilku miesięcy.  Brawo Panie Prezesie.  Teraz trzeba umożliwić tworzenie zespołu. Pierwszy dobry krok w dobrym kierunku został poczyniony oby tak dalej  :)

karoll

• Ekspert
  • Reputacja +19/-42
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 01, 2018, 23:59:36 »
no to trenera mamy... i to chyba jest najlepsza opcja, jaka mogła być dostępna.  :)
Teraz trzeba czekać na graczy. Jestem ciekawy, kogo uda się przedłużyć z poprzedniego sezonu. O Serbów jestem spokojny - Nikolic ma świetne rozeznanie na tym rynku, bo udowodnił to ściągając Marelję  i Malasevica. Może zresztą obaj zostaną, bo mimo propozycji z lepszych klubów trener ziomek może ich przekonać. Natomiast ciekaw jestem o graczy PL. Dłoniak deklarował chęć pozostania, Kiwilsza chyba też będzie chciał tu grać, może Młynarski... pytanie kto jeszcze przyjdzie.  ;)
Mam tylko nadzieję, że zarząd poważnie traktuje 50 lat klubu jako okazję to zaprzestania podejmowania głupich decyzji, jak to było ze Szczubiałem. Potem reszta to konsekwencja głupiego wyboru... :(

Krzysiek_9112

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja +2/-0
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 02, 2018, 00:47:37 »
Twitter ćwierka że ktoś z AB agency się szykuje. Jeszke wraca?

kibic z pomorza środkoweg

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja +4/-0
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 02, 2018, 00:59:21 »
Twitter ćwierka że ktoś z AB agency się szykuje. Jeszke wraca?

Bez jaj. Po co nam ten dezerter?

Arturo

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 02, 2018, 09:21:29 »
Na sportowych faktach piszą że Kiwilsza i Leńczuk mają ważne kontrakty na przyszły sezon. A Młynarski pójdzie do jakiegoś klubu w Pomorskim. 

Krzysiek_9112

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja +2/-0
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 02, 2018, 15:54:38 »
A Młynarski pójdzie do jakiegoś klubu w Pomorskim.
Mowa o Polpharmie

Kuba21

• Ekspert
  • Reputacja +11/-0
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 02, 2018, 16:21:18 »
Leńczuk i Kiwilsza wg Waśka mają mieć umowy 1+1 z opcją zawodnika, Wadowski ma podobno nie być przedłużany (Hura!) i iść też na Pomorze (Zapewne APG, gdzie życzę mu powodzenia).
Przyjezdny

Adi

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja +8/-0
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 02, 2018, 17:04:01 »
Dobra decyzja, że trener Dragan Nikolic został szkoleniowcem AZS na następny sezon. Powodzenia Trenerze! Mam nadzieję, że z młodych PL zostanie jeszcze u nas na przyszły sezon Szymon Kiwilisza oraz Aleksander Leńczuk. Dobrze by było także konstruować kontrakty z zawodnikami w taki sposób, aby mocno utrudniona (lub niemożliwa) była opcja "dezercji" w trakcie sezonu. Niech każdy zawodnik wie, że podpisując kontrakt z AZS, to TU jest jego miejsce do KOŃCA rozgrywek. Chyba, że swoją grą "zasłuży" na szybsze pożegnanie z klubem, ale tu decyzję o odejściu zawodnika powinien podejmować sztab trenerski. Jednym słowem, warto ograniczyć możliwości ewentualnego "rozmontowywania się" zespołu w trakcie sezonu.

karoll

• Ekspert
  • Reputacja +19/-42
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 03, 2018, 11:55:08 »
Dobra decyzja, że trener Dragan Nikolic został szkoleniowcem AZS na następny sezon. Powodzenia Trenerze! Mam nadzieję, że z młodych PL zostanie jeszcze u nas na przyszły sezon Szymon Kiwilisza oraz Aleksander Leńczuk. Dobrze by było także konstruować kontrakty z zawodnikami w taki sposób, aby mocno utrudniona (lub niemożliwa) była opcja "dezercji" w trakcie sezonu. Niech każdy zawodnik wie, że podpisując kontrakt z AZS, to TU jest jego miejsce do KOŃCA rozgrywek. Chyba, że swoją grą "zasłuży" na szybsze pożegnanie z klubem, ale tu decyzję o odejściu zawodnika powinien podejmować sztab trenerski. Jednym słowem, warto ograniczyć możliwości ewentualnego "rozmontowywania się" zespołu w trakcie sezonu.
Tu niepotrzebna jest zmiana w kontraktach. Ważny kontrakt ogranicza sam w sobie takie możliwości, bo to klub musi też wyrazić zgodę na odejście. W końcu to klub wydaje list czystości. W kontrakcie raczej powinny być przewidziane kary za "dezercję", żeby zawodnikowi nie opłaciła się sytuacja - odchodzę, bo nie chcę tu grać, najwyżej posiedzę na kanapie. Z drugiej strony taki dezerter to "bomba" w zespole i trzymanie go na siłę grozi wybuchem. To trudna sprawa. :)
Z Jeszke musiało być tak, że klub się zgodził, bo Damian pisał, że z niewolnika nie ma pracownika. AZS w sumie o nic nie grał, to było dogranie sezonu do końca. Dlatego w pewnym sensie to rozumiem, mam pretensje tylko o dwie sprawy. Klub zamiast juniora mógł zatrudnić gracza, który coś by grał, ex-Czarni nie mogli się cenić, ale można zrozumieć, że chciano oszczędzić kasę. Natomiast druga sprawa to zachowanie się dezertera. Pisałem - takich rzeczy nie robi się na przysłowiowe 2 godz przed zamknięciem okienka - chciał odejść to mógł to zrobić wcześniej i dać czas na szukanie nowego gracza a nie na przymus zatrudnienia juniora, bo kogo znajdziesz w 2 godziny. Dlatego właśnie dla mnie stał się zwykłym najemnikiem, który pójdzie tam, gdzie mu nabajerują, że będzie lepiej a wszelkie realia są mało ważne. Z tego powodu też nie bardzo chce mi się go znowu widzieć. >:(