Listopad 21, 2018, 02:58:50

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Drużyna / Odp: AZS Koszalin - sezon 2018/2019 + 50 lat klubu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ktostam dnia Dzisiaj o 00:13:46 »
@ktostam, zwalniasz Radulovicia, przesuwasz D. Brandona na dwójkę, zatrudniasz nowego rozgrywającego i grasz nim po 40 minut w meczu, czy wystawiasz jako zmiennika na rozegranie Jakóbczyka lub Zywerta?

Ściągam rozgrywajka , przydzielam mu 25-30 minut . Uważam , że Zywert był nie wykorzystywany , mam nadzieję ze Łukomski wyciśnie z niego 100% i myślę że na te 10-15 minut spokojnie by sobie dał rade , czasami pewnie u Łukomskiego piłkę przeprowadzi Brandon i minuty podzielone . Zauważ jak wykorzystuje Gronek w Polpharmie Dzierżaka który jest na takim samym poziomie co Zywert a może nawet niższym . Justin Bibbins - 27 minut na mecz , Paweł Dzierżak 20 minut na mecz . Ładnie uzupełnia Bibbinsa na pozycji PG i jak sobie Polpharma radzi ? Jak na budżet podobny do AZS to całkiem nieźle  ;D  0-7 : 5-2
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez air dnia Listopad 20, 2018, 23:44:53  »
Wygląda to więc tak, że Radulović miał być takim zawodnikiem z dużym potencjałem (bo pokazywał go) kiedy jest pewny siebie i nie przemotywowany, nie poddany za dużej presji. Z psychologicznego punktu widzenia to taki trochę Woods - jak mu dasz odpowiednie warunki do grania to odwdzięczy się dobrą grą. Jednak, pomimo tego, że Nikolić go wziął ze względu na dobrą współpracę w przeszłości - to nie dał rady mu stworzyć takich warunków.
Efekt jest taki, że zawodnik ten zmienia kluby kilka razy w sezonie i nie może sobie znaleźć miejsca.
Jak Szczubiał nie był jeszcze baneropodtrzymaczem to potrafił z takich zawodników po przejściach wykrzesać 100% możliwości. Zawsze wyciągał z jakichś kłopotów, z niebytu koszykarskiego Swansona, Reese'a, Nordgaarda, Milicicia (chyba też), Arabasa, Bacika. I u niego zaskakiwali.
U nas ostatnio jest jednak odwrotnie, zawodnicy z potencjałem nie pokazują go w AZS, a później w innych klubach tak. Przykłady to Kiwilsza, Wadowski, Szubarga, Łukasiak, Dymała.
Kiedyś to Koszalin był uzdrowiskiem dla zagubionych dusz koszykarskich, szkoda, że te czasy minęły.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mastermind dnia Listopad 20, 2018, 23:27:49  »
Chodzi o kasę, Radulovic był ściągany jako pierwszy rozgrywający i też odpowiednio zarabia a nie daje tyle ile powinien. Brandon z kolei jak na USA zarabia takie grosze, że głowa mała, także nie ma się co spodziewac, że Drew poleci.

Ste.Dub, obstawiam, że wynagrodzenie Radulovicia i pozostałych Serbów nie odbiega poziomem od zarobków Drew Brandona (typuję przedział 2,5 - 3 tys. USD/ m-c). W poprzednim podkaście na oficjalnej L.D. ujawnił, że na "sprawy sportowe" (kontekst: na wynagrodzenia zespołu) idzie niecałe 40% budżetu klubu, czyli byłoby to ok.  800 tys. zł. na cały zespół.
Informacja, że Radulović jest dogadany z AZS była dostępna w serbskiej prasie już na początku lipca, natomiast informacja o podpisaniu kontraktu była podana dopiero miesiąc później. Przypuszczam, że Radulović nie był dostatecznie zadowolony z wysokości kontraktu oferowanej przez AZS i dlatego wynegocjował miesiąc czasu na przyjęcie oferty, licząc że w tym czasie Beobasket  znajdzie mu lepszą.

@ktostam, zwalniasz Radulovicia, przesuwasz D. Brandona na dwójkę, zatrudniasz nowego rozgrywającego i grasz nim po 40 minut w meczu, czy wystawiasz jako zmiennika na rozegranie Jakóbczyka lub Zywerta?
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klin89 dnia Listopad 20, 2018, 22:41:19  »
1. Na video etc wszyscy wyglądali dobrze, opinie o nich także był ok. Jeżeli wszyscy chcieli by Dragan sam dobierał sobie grajków, a twierdził, że na 100% sobie poradzą to co miał klub zrobic, zablokować i zmieniać strategię trenera? Wtedy mamy wymówkę "nie ja budowałem skład".

Przedsezonowe sparingi potwierdzały słowa trenera, liga zweryfikowałą dosyc brutalnie.

2. Wyjaśniłem ci już trevi formę samego podcastu, do tego był to już kolejny podcast po zwolnieniu starego i po przyjściu nowego trenera. Jest nutka optymizmu (jak zawsze po zmianach) i myślę, że narzekanie i grobowa atmosfera na pewno w niczym nie pomoże.

Nikt nie chwali Nikolicia i nie robi laurek. Ale fakty są takie, że po IM Nikolić to jedyny trener który był tak zaangażowany w klub, chęć odbudowy wizerunku i dania radości kibicom z Koszalina (wiele razy powtarzał to zawodnikom na treningach w ciągu jego pracy w AZS). Nie awanturował się o kasę, nie robił syfu, tylko zachował się jak facet i poniżej pewnego poziomu nie zszedł. Warto o takich rzeczach mówić (chyba że wolimy suche komunikaty).

3. Air mówisz o ogólnikach a według mnie powiedział prawdę, między innymi o kwestii presji i przemotywowaniu. I to jest właśnie odpowiedź w kwestii załamania po dwóch pierwszych kolejkach i formie m.in. Radulovicia.

Dla niektórych PLK to był zbyt duży przeskok a i tak mieli +11 w Gliwicach w 3Q. Gdyby wtedy mecz dociągneli, to Spójnie zapewne także by pokonali, a tak wciry z GTK w szokującym stylu też dla nich, mega presja i wtopa z Spójnią. Ciężko się z czegoś takiego podnieść, a przy słabości na 1 mamy serie 0-7.

A wnioski typu "z tego widać, że Prezes był daleko od drużyny i trenera" etc są mega błędne. Po prostu żaden Prezes nie może (choćby chciał) powiedzieć o 100% kuluarów, z wielu powodów.

Ps. Po komentarzach J. Wezgraja na FB, AZS zaprosił go klubu (jak to L.D. lubi robić) by o sprawie finansów porozmawiać, być może wyjaśnić jak ma z czymś problem. Odpowiedzi nie było, a JW wrzucił publikację która za dużo nie wnosi, bo są to dokumenty dostępne i nikt niczego nie próbował ukrywał, a ten wpis ani to atak ani obrona, wg. mnie taka próba ściągnięcia reflektorów na siebie i to w dodatku nieudolna. Dalszy komentarz zbędny

Ps. 2 Dotacje miejskie nie są "sezon" a na "rok" kalendarzowy. Ryzykowna sprawa, jak ktoś przeholuje i przebimba w I półroczu całą kasę lub jej większość, a nie znajdzie nowych sponsorów w wakacje, to pojawia się dziura na sezon kolejny i tak upadają kluby sportowe. Jako ciekawostkę powiem, że Turów z zawodnikami i ugodami jakoś sobie radził, ale olał całkowicie sprawę rachunków, urzędów etc, to ich zabiło. Generalnie nie ma kasy, której nie można prze...wydać.

Ps. 3 Jakby ktoś nie wyłapał tego w podcascie ( a wspomniane było) Igor na konferencji nie mówił tylko o sobie. Także był Szubarga, był Milicić, a w 16/17 DD. I zaewne kolejna kwota do uregulowania.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez karoll dnia Listopad 20, 2018, 21:47:11  »
PS - @karoll - czyli za obecną sytuację też odpowiada Kozak? Czy LD ?
W kwestiach finansowych winę też ponosi Kozak. Sprawa Igora rozstrzygnęła się bodajże w ubiegłym lub w tym roku na początku, Myślisz, że to nie rzutuje na obecny budżet?
To kto zapłacił Igorowi?
Krasnoludki?
Natomiast za obecne problemy zespołu, jego budowę i pozostałe kwestie - LD.
Bądźmy chociaż w miarę sprawiedliwi i obiektywni. :)
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Trevi dnia Listopad 20, 2018, 20:34:11  »
Nowy wywiad z LD:
http://www.azs.koszalin.pl/aktualnosci/n/4190/bialo-niebiescy-odc-6-jesienne-porzadki.html

W sumie dobry humorek dopisuje.. żarty, chichy, śmiechy.. słowa pochwalne dla Nikolicia.. Normalnie nic się nie stało.. 0-7 tak bywa..

Dziwi mnie że LD tak dobrze TERAZ diagnozuje poszczególnych zawodników... ich potrzeby.. sposób grania.. i braki na rozgrywaniu...
Dlaczego podczas budowy zespołu nie brano tego wszystkiego pod uwagę ? ? ?

PS - @karoll - czyli za obecną sytuację też odpowiada Kozak? Czy LD ?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez karoll dnia Listopad 20, 2018, 20:33:18  »
No cóż.. ja pamietam jak Kozak wypowiadal się w Tv ze klub jest na zero i porozliczany. Poza tym Rada Nadzorcza musi klepnąć takie rzeczy wiec miasto nie moglo pozwolić na taki minus przy zmianie sterów..

Dwa - gdyby gracze byli nie pospłacani to byśmy mieli pełno spraw w BAT..

Skoro Azoty nie dopełniły umowy to chyba raz że nie można było tego przewidzieć.. a dwa  to co jest robione by odzyskać należne pół bańki? jest sprawa w sądzie?
Ale to tylko część sprawy. Gracze mogli być pospłacani, kontrakty mogły być rozliczone. Ale...
1. Szubarga - sprawa w sądzie, wygrał, więc nie było rozliczenia
2. Milicic - sprawa w sądzie, wygrał, więc nie było rozliczenia.
To tylko dwie najbardziej kosztowne... i wpływają na budżet. Tak jak napisałem - to były długi, które "ujawniły się" po wyrokach. W końcu ktoś (klub) musiał to zapłacić. Zrozum, ze przy takim budżecie stanowi to olbrzymie obciążenie, więc sytuacja klubu musiała być zła lub delikatnie mówiąc "nie najlepsza". :(
Poza tym LD objął klub w sytuacji, która groziła niedopuszczeniem do rozgrywek z powodu... zbyt niskiego budżetu. Skąd miały być wpływy, skoro Kozak olał sponsorów, nie szukał ich, zrażał tych, którzy jeszcze zostali. Wiem to od radnego z mojego grajdołka, bo jego firma sponsorowała klub i zrezygnowała... właśnie za Kozaka, który sponsorów traktował jak śmieci... sorry, jak krowy do dojenia. >:(
Właśnie dlatego nie można gloryfikować zarządu wypisując posty o braku długów klubu. Ten zarząd odcinał środki i wygenerował długi, które wyszły po roku lub później. A sprawa umowy z Policami? Czy to nie Kozak powinien podjąć kroki, żeby umowa została wypełniona i wyegzekwować brakującą kwotę? W końcu Police odeszły a on jeszcze rządził ponad pół roku i umowa obowiązywała w ciągu jego kadencji. 8)
Zrobił coś w tym kierunku? Może założył sprawę i przegrał, że klub nic nie dostał? Mi się wydaje, że tu też nic nie zrobił. Ty wnioski musisz sam wyciągnąć... ;)
8
Drużyna / Odp: Grali dla AZS
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kibicazs dnia Listopad 20, 2018, 19:16:59  »
Jakub Dłoniak podpisał kontrakt z GTK , ma tam być mentorem do poprawy gry drużyny Gliwic
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Trevi dnia Listopad 20, 2018, 19:00:32  »
No cóż.. ja pamietam jak Kozak wypowiadal się w Tv ze klub jest na zero i porozliczany. Poza tym Rada Nadzorcza musi klepnąć takie rzeczy wiec miasto nie moglo pozwolić na taki minus przy zmianie sterów..

Dwa - gdyby gracze byli nie pospłacani to byśmy mieli pełno spraw w BAT..

Skoro Azoty nie dopełniły umowy to chyba raz że nie można było tego przewidzieć.. a dwa  to co jest robione by odzyskać należne pół bańki? jest sprawa w sądzie?
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez air dnia Listopad 20, 2018, 18:29:36  »
Ps. Oleanderbis - hmm jak mało szablonowy to chyba dobrze  ;)
Ja bym jednak powiedział, że szablonowo, czyli pytanie, brak odpowiedzi na pytanie, następne pytanie i tak dalej :D. Bo jak prezes nie odpowiedział na pytanie o Radulovicia, bo zmienił temat, to należy wrócić do tematu.
Z tych odpowiedzi prezesa wynika też, że nie był on blisko z trenerem i zawodnikami, bo większość odpowiedzi to takie ogólniki, jakie może sobie każdy kibic powiedzieć. Domysły to my mamy, od prezesa oczekujemy faktów. A nie wiemy co się stało z zespołem, że tak się stoczył w 5 ostatnich meczach.
Aby nie powielać błędów co sezon (zmiana trenera po 4-8 meczach) należy się uczyć na błędach. Ale, żeby się uczyć na błędach to trzeba przeanalizować te błędy i wiedzieć o nich wszystko. Prezes nie wie, dlaczego tak się potoczył początek sezonu, albo nie chce nam powiedzieć. Domysły, że prawdopodobnie zespół był przemotywowany to możemy sobie my snuć na forum. Prezes musi wiedzieć w każdym szczególe co nie zagrało, żeby uczyć się na błędach.
A z wypowiedzi prezesa nie wynika, żeby tak jak kiedyś (kiedy był zawodnikiem) nie spał po nocach, bo analizował przyczyny porażki. Albo to wszystko wie, ale nie powie.
Co do budżetu opisanego przez Wezgraja. Czy dobrze zrozumiałem, że składa się z 1,5 mln zł dotacji z miasta i 1,3 mln pochodzących od różnych podmiotów? 2,8 mln to chyba więcej niż mają takie kluby jak Spójna, Polpharma czy Start Lublin, Gliwice, Krosno czy Rosa?
Strony: [1] 2 3 ... 10